POLSKIE TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII
Sekcja popularyzacji astronomii
Materiały z konferencji "Astronomia i badania kosmiczne w edukacji",
zorganizowanej przez Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii dnia 8.11.2014.
Powrót do strony sekcji popularyzacji
Magdalena Więcek
"Edukacja w Centrum Hewelianum
od przedszkolaków do licealistów"

Centrum Hewelianum w Gdańsku zajmuje się popularyzacją astronomii przygotowując m.in. zajęcia, konkursy, gry edukacyjne dla uczniów na każdym poziomie edukacji.
WIĘCEJ...
Sylwester Kołomański
"Astronomia pod izerskim niebem"

Uprawianie i popularyzowanie astronomii prowadzone w Górach Izerskich ma na celu nie tylko ochronę ciemnego nieba ze względów astronomicznych, lecz także poprawienie jakości życia człowieka, gdyż nadmiar światła w nocy zaburza naturalny cykl dobowy.
Izerski Park Ciemnego Nieba jest prowadzony wspólnie z Republiką Czeską jest pierwszym takim projektem transgranicznym na świecie.
WIĘCEJ...
Eugeniusz Mikołajczak
"Astrobaza - obserwatorium astronomiczne"

Przedstawiono historię powstania "Astrobaz" w województwie Kujawsko-Pomorskim, wyposażenie astrobazy oraz realizowany bogaty program popularyzacji i edukacji.
WIĘCEJ...
Dominik Pasternak
"Obserwatorium astronomiczne w Niepołomicach"

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, które obchodzi właśnie 50-te urodziny, realizuje bardzo bogaty program dydaktyczny, a także prowadzi działania popularyzacyjne.
WIĘCEJ...
Emilia Węgrzyn "Działalność Studenckeigo Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej"
Działalność SKA PW została przedstawiona słuchaczom z intencją, by wykorzystali oni informacje o zadaniach i osiągnięciach Koła jako zachętę dla licealistów do dołączania w przyszłości do SKA, największego na PW koła, które obecnie jest wielkości średniego wydziału.
WIĘCEJ...